Informacje w podsumowaniu zamówienia

Złożenie zamówienia oznacza zawarcie umowy sprzedaży. Sprzedawca będzie informował na wskazany adres e-mail o postępach w jego realizacji.

Wyroby z drewna

Drewno jest materiałem naturalnym, który doskonale sprawdzi się w ogrodzie. Drewniana architektura ogrodowa posiada naturalny i niepowtarzalny urok, jest przyjazna dla środowiska i przy właściwej konserwacji przetrwa wiele lat. W ciągu lat eksploatacji architektura ogrodowa narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne i ulega zmianą.

Drewno jako materiał pochodzenia biologicznego, posiada specyficzne właściwości takie jak zdolność do kurczenia, pęcznienia i paczenia.

1. Pęknięcia skurczowe
Pęknięcia skurczowe mogą powstać podczas zmiany wilgotności drewna. Ich występowanie uzależnione jest od wielu czynników, między innymi od rodzaju i sprężystości drewna, od rodzaju przetarcia, czy grubości przekroju elementu drewnianego. Występowanie pęknięć skurczowych jest dopuszczalne, jeśli tylko stateczność konstrukcji nie jest przez te pęknięcia naruszona. 

2. Mikropęknięcia, wycieki żywicy
Warunki atmosferyczne, na które narażone jest drewno ogrodowe może czasem doprowadzić do powstawania mikropęknięć i wycieków żywicy. Nie wpływa to niekorzystnie na trwałość i stabilność drewna, a należy do naturalnych cech drewna. Wycieki żywicy można łatwo usunąć chemicznie za pomocą terpentyny lub zebrać za pomocą ostrego narzędzia (np. noża, szpachli metalowej itp.). Rysy i wycieki żywicy mogą również wystąpić w przypadku drewna impregnowanego.

3. Sęki
Drewno ma niejednorodną strukturę i nawet w naszej architekturze ogrodowej trudno jest znaleźć dwa takie same elementy. Dotyczy to również częstości występowania, rozkładu i wielkości sęków. Zdrowe sęki nie obniżają jakości czy wytrzymałości drewna, lecz tworzą jego piękny charakterystyczny wygląd.

4. Szorstkość powierzchni
Pomimo nowoczesnych technik produkcji i starannego doboru surowca, sporadycznie mogą wystąpić fragmenty szorstkich powierzchni, zwłaszcza w pobliżu sęków może wystąpić nieznaczna szorstkość powierzchni.

5. Zabarwienie - różnice odcieni
Drewno jako naturalny surowiec, nie ma jednolitego koloru, ale jest żywą mieszanką różnych niuansów i odcieni, co podkreśla indywidualność Państwa architektury ogrodowej. Różna może być również siła zabarwienia pigmentami, na którą mają także wpływ warunki klimatyczne.

6. Wybarwienia żywiczno-solne
Podczas procesu impregnacji, który ma zabezpieczyć Państwa przyszłe produkty, impregnat wypiera ze struktury drewna substancje pochodzenia żywicznego. Może to powodować żółte przebarwienia, szczególnie w okolicy sęków i zagęszczenia usłojenia. Jest to cecha naturalna występująca po pierwszej impregnacji drewna surowego i nie pojawia się po kolejnych impregnacjach. 

7. Wahania wymiarów
W zależności od poziomu wilgotności powietrza, drewno pobiera lub oddaje wilgoć z otoczenia. Wynikająca z tego zmiana objętości drewna jest jego naturalną cechą, której nie można uniknąć – drewno pęcznieje lub kurczy się. W zależności od warunków klimatycznych, różnice w wymiarach poszczególnych elementów mogą nieznacznie odbiegać od wymiarów pierwotnych.

Sklep

607 311 636

Pn - Pt 7:00 - 15:00

Architektura

669 741 236

Pn - Pt 8:00 - 16:00

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl